Masaż Bodywork

IMB (Integracyjny Masaż Bodywork) – jest metodą relaksacyjną, stosowaną w odnowie psychosomatycznej, ale także masażem o działaniu leczniczym i profilaktycznym. Przeprowadzany jest jako masaż relaksacyjny całego ciała, ze szczególnym uwzględnieniem – w kolejnych sesjach – aktualnie „zablokowanych miejsc”.

Kluczem do Masażu Bodywork jest stosowanie miękkich, bezbolesnych, ale głęboko oddziałujących technik masażu, połączonych z elementami biernych, elastycznych ćwiczeń.
Teoretycznie i praktycznie IMB – jest opracowany zgodnie z kanonem współczesnej medycyny i psychologii.

Główne cele IMBk:

  • głęboki relaks, rozluźnienie, odprężenie, zwiększenie świadomości ciała, spokój,
  • walka z długotrwałym stresem oraz leczenie jego skutków w postaci zmian w tkankach miękkich, zwiększenie elastyczności ciała.

Poprzez szczególne skupienie w masażu na tkankach miękkich, powięziach,
zwiększamy zakres i elastyczność ruchu, co wzbogaca piękno i grację ciała.

IMB – może być stosowany niezależnie jako pojedyncza relaksacyjna sesja, lub w serii kilku zabiegów w parodniowych odstępach czasu. Jest także wykonywany jako wstęp, w formie masażu diagnostycznego przed innymi masażami np. w medycynie estetycznej, modelowaniu sylwetki czy tez przed innymi terapiami z grupy – body work (pracy z ciałem).

Jak przebiega IMB?
Podczas całego masażu osoba masowana jest przykryta, a odsłaniane są jedynie aktualnie masowane partie ciała. IMB to długie sesje sięgające 90 minut, wykonywane co kilka dni. Pacjent leży wygodnie na profesjonalnym stole do masażu lub czasem na macie do ćwiczeń.

W IMB nie ma miejsca na siłowe, bolesne techniki masażu, a masaż jest indywidualnie dostosowany do potrzeb danego pacjenta. Pracujemy na tyle głęboko na ile pozwala pacjent, tzn. podczas całej sesji obowiązuje zasada – krok do przodu – ale czasem aby pójść dalej musimy się na moment wycofać, ugruntować to co udało się już osiągnąć.

Na wstępie przeprowadzona jest rozmowa, wywiad, ale podczas właściwej już sesji masażu, unika się rozmów z pacjentem. Podczas właściwej sesji masażu pacjent najpierw leży na brzuchu, a potem na wznak, czasem jest też w ułożeniu bocznym.

Masażysta jest skupiony na: subtelnych odczuciach, reakcjach pacjenta, różnicach temperatur, elastyczności, wilgotności lub suchości skóry, dysharmonii oddechu, pulsacji zmęczonych mięśni, usztywnieniu powięzi. Następnie dopiero na napięciu całych grup mięśniowych, zakresie ruchu w stawach usztywnieniu lub „opancerzeniu”.


Kliknij, aby wrócić do oferty masażu i terapii manualnej i dowiedz się więcej.


Zarezerwuj online