Masaż reflektoryczny stóp

Masaż reflektoryczny stóp jest to metoda pochodząca ze starożytnych Chin, która opiera się na zasadzie „reprezentacji” narządów i układów na stopie. Przyjmując tę zasadę przez akupresurę – uciskanie odpowiednich punktów na stopach – można oddziaływać na określony obszar ciała, regulować czynność narządów i harmonizować działanie całego organizmu.

Refleksologia to nie tylko subtelna sztuka i fascynująca nauka, ale także niezwykle skuteczna forma terapeutycznego masażu stóp – jedna z podstawowych form medycyny alternatywnej. To nauka, ponieważ u jej podstaw leżą badania fizjologiczne i neurologiczne. To sztuka, ponieważ skuteczność zabiegów zależy w głównej mierze od zręczności masażysty, umiejętności wykorzystania posiadanej wiedzy i jego współpracy z pacjentem.

Refleksoterapia stóp stanowi holistyczną metodę leczenia i jako taka wymaga traktowania człowieka jak niepodzielnej całości, obejmującej ciało, umysł i ducha. Refleksoterapeuci, których celem jest doprowadzenie organizmu do stanu równowagi, nie wyodrębniają choroby i nie leczą jej objawowo.

Metoda skutecznie usuwa bóle różnego pochodzenia, zmęczenie psychofizyczne, bezsenność, stany zapalne układu ruchu i narządów wewnętrznych, reguluje pracę układu hormonalnego oraz funkcjonowanie całego organizmu.


Kliknij, aby wrócić do oferty masażu i terapii manualnej i dowiedz się więcej.


Zarezerwuj online